Ufka Yolculuk Kültür Yarışması


Açıklama: Ufka Yolculuk Kültür Yarışması
Kategori: GÜNCEL HABERLERİMİZ
Eklenme Tarihi: 01 Nisan 2015
Geçerli Tarih: 12 Haziran 2021, 16:32
Site: AHLAK KÜLTÜR ve ÇEVRE DERNEĞİ - KIRIKKALE
URL: http://www.kirikkaleakced.com/haber_detay.asp?haberID=92


Kırıkkale'de Ufka Yolculuk Kültür Yarışması

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında "İdeal İnsan Son Peygamber'in hayatı" konulu yarışması Kırıkkale Lisesi ve Atatürk Ortaokulu'nda yapıldı.

Kırıkkale Ufka Yolculuk Kültür Yarışması İl Temsilcisi İlker Akgün, yaptığı açıklamada, yarışmanın dünya, Türkiye geneli ve internet üzerinden eş zamanlı olarak düzenlendiğini belirterek yarışma aracılığı ile toplumdaki birçok kişinin Hz. Muhammed'in hayatını öğrenme fırsatı bulduğunu söyledi.

Yarışmanın Türkiye'de Türkçe, dünya genelinde ise İngilizce yapıldığını ifade eden Akgün, şunları söyledi:

"Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında geçen yıllarda kentte birçok yarışmalara destek verdik. Bu yıl ise 3.ncüsünü gerçekleştirdiğimiz Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasında "İdeal İnsan Son Peygamber’in hayatı" konulu yarışmanın sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamış olduk. Yarışma sayesinde Peygamberimizin hayatıyla ilgili bilgi kirliliğinin de önüne geçerek her yaştaki bireylere sağlam ve sahih kaynaklardan Peygamberimizin hayatının okunmasını ve öğrenilmesine imkan verdik. Yarışmanın sonuçları 15 Nisan'da açıklanacak olup, ödül töreni ise 29 Nisan'da yapılacak."

İl genelinde yapılan sınavda tüm kategorilerde toplam bin 230 kişinin sınava başvuruda bulunduğunu belirten Akgün, adaylara her kategoride 100 soru yöneltildiğini belirterek, sınavda dereceye girenlere umre, para ve elektronik eşyalar ile çeşitli hediyeler verileceğini söyledi.