Kırıkkale Ahlak Kültür ve Çevre Derneği

Kırıkkale’de 7’inci Ufka Yolculuk yarışması

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen “7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması” başvuruları başladı.

Ufka Yolculuk Kırıkkale İl Temsilcisi Mustafa Arı ve beraberinde Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Atila Dulkadir, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’yi ziyaret etti.

Arı, ziyarette yaptığı konuşmada, tüm yurtta olduğu gibi bu yıl da Kırıkkale’de farklı bir tema ile 7. Ufka Yolculuk yarışmasının yapılacağını belirtti.

Yarışma hakkında Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi’ye bilgiler aktaran Arı, bu yılki yarışma teması olan “Güzel Ahlâk” konusunun Milli Eğitim Bakanlığının değerler eğitimi konusu ile bütünleşen bir konu olduğunu söyledi.

Ufka Yolculuk yarışması ile ilgili yasal izinlerin son aşamada olduğunu hatırlatan Arı, “Güzel Ahlâk” konusuyla 3 dilde düzenlenen “7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması”, 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden başvurulara açıldı. Her sene yenilenerek yoluna devam eden Ufka Yolculuk, bu sene de yenilendi. Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve yurt dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışma bu yıl yeni sınav sistemine geçti. İki aşamalı olacak yarışmada 17 Şubat 2019 tarihinde online sınav, 17 Mart 2019 tarihinde ise yazılı sınav gerçekleştirilecek.” dedi.

Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak düzenlenecek yarışmanın Türkçe kategorilerinin, ilkokul, ortaokul ve lise olarak belirlendiğini dile getiren Arı, yarışmada dereceye girenlerin, başta Umre olmak üzere çok sayıda ödülleri kazanma hakkı elde edeceklerini sözlerine ekledi.

Milli  Eğitim Müdürü Tüfekçi’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.