Kırıkkale Ahlak Kültür ve Çevre Derneği

ÇEKÜD 2 bin fidanı toprakla buluşturdu

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde 2 bin fidanı toprakla buluşturdu.

ÇEKÜD ve Karakeçili Kaymakamlığı işbirliği ile birlikte ilçedeki ormanlık alana fidanlar için önce çukurlar açıldı. Kaymakam Ramazan Cankaloğlu, ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Acar, lise ve ortaokullardan katılan öğrenciler öğretmenleriyle birlikte fidanları özenle dikti. Fidanlara can suyu da yine dikenler tarafından verildi.

ÇEKUD İl Danışmanı Atila Dulkadir fidan dikimi sonrasında yaptığı açıklamada, ÇEKÜD olarak tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesis edilmesi için toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Dulkadir, “Bugün Karakeçili Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak ormanlık alana fidan dikimi gerçekleştirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kaymakam Cankaloğlu’da düzenlenen etkinlikten dolayı ÇEKÜD yetkililerine ve fidan dikimine katılanlara teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.